آیا استارت آپ ها میتوانند در تامین مواد اولیه فولادی نقشی داشته باشند

نقش استارت آپ در دنیای صنعت

این روزها دنیا به سمت معدن کاری دیجیتال و هوشمند پیش می‌رود و استفاده از معدن کاری هوشمند و دیجیتال یکی از روش های افزایش بهره وری است.  لازم است ایران نیز با این روند همراه شود. رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد” تفاهمنامه هایی با دانشگاه های امیر کبیر، تهران، شریف و همچنین جهاد دانشگاهی داریم و در این راستا طرح هایی برای رفع نیاز بخش معدن و صنایع معدنی تعریف و اجرایی شده است.” همچنین قرار است محلی برای استارت آپ های معدنی معرفی شود.

مزیت استارت آپ ها در توسعه سنگ آهن

این روزها به دلیل جنگ تجاری و تعرفه های امریکا و چین، قیمت ها در حوزه سنگ آهن و فولاد ناپایدار است و این ناپایداری قیمت اصلی ترین ریسک این حوزه محسوب می‌شود. این حوزه نیازمند مدیریت هزینه های تامین مواد اولیه، استفاده از فناوری های نوین، ارائه خدمات جدید و افزایش بهره برداری دارد. از این رو استارت آپ ها با رفع نیازهای پیدا و پنهان و نوآوری های خود یک مزیت برای این صنعت به حساب می‌آیند.

استارت آپ ها مزایای مختلفی در بخش صنعت و فولاد دارند و از مهم ترین این مزیت ها میتوان به کاهش قیمت برای مصرف کننده، افزایش کیفیت محصول، تضمین قیمت و کیفیت کالا و خدمات اشاره کرد. همچنین در دسترس بودن آسان و سریع نیز یکی از مزیت های استارت آپ های این حوزه است. این مزیت ها در گروه مزیت های رقابتی استارت آپ ها قرار می‌گیرد.

نوآوری در کسب و کار صنعت فولاد

آینده استارت آپ ها در حوزه صنعت فولاد روشن است. از طرفی اگر در سیاست استارت آپ توسعه اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی مورد توجه قرار بگیرد، آینده پیش روی استارت آپ روشن تر خواهد بود. به عنوان مثال میتوان به استارت آپ هایی در حوزه بازیافت پسامند معادن، جمع آوری قراضه و بازیافت زباله های الکترونیکی اشاره کرد. این استارت آپ ها نقش موثری در کاهش مسائل زیست محیطی و تامین مواد اولیه دارند.

استارت آپ ها با نوآوری خود انرژی جدیدی را به این صنعت وارد می‌کنند. یکی از این نوع آوری ها ارائه خدمات است. خدماتی مانند تهاتر کالای فولادی و مواد اولیه، شکل گیری بانک های اطلاعاتی و استفاده از سیستم های حمل و نقل ترکیبی از جمله نوآوری های خدماتی در این حوزه است.

استارت آپ ها، بنگاه های کوچک و متوسط می‌توانند با نوآوری های خود گامی بزرگ و موثر بر صنعت آهن و فولاد بردارند و نقشی بسیار مؤثر در صنعت سنگ‌آهن و فولاد کشور ایفا نمایند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.