آخرین وضعیت تحولات صنایع معدنی و رشد 76 درصدی فولاد مبارکه

رشد تولید فولاد ایران و تاثیر فولاد مبارکه بر آن

انجمن فولاد کشور در گزارش ماه جولای، اعلام کرد: تولید فولاد در ایران در سال جاری با 11 درصد رشد همراه بوده است و به موجب آن رتبه ایران در بین 60 کشور جهان بالاترین میزان رشد را داشته است. در بین تولید کنندگان فولاد داخل نیز فولاد مبارکه بیشترین میزان افزایش تولید را به خود اختصاص داده است. رشد تولید فولاد مبارکه بر بهبود رتبه جهانی ایران در بین تولیدکنندگان فولاد داشته است.

فولاد مبارکه طرح های توسعه ای بسیاری را در مجموعه خود به اجرا رسانده است تا به واسطه آن ظرفیت تولید خود را افزایش دهد، و در نهایت مجتمع فولاد مبارکه موفق به رشد 76 درصدی شده است.

فولاد مبارکه علاوه بر بهبود رتبه ایران در بین تولیدکنندگان جهانی فولاد، توانسته است در بازار داخل نیز رشد داشته باشد. فولاد مبارکه در بازار داخل، میزان تحویل محصولات فولادی تخت را از 3/3 میلیون تن به 8/5 میلیون تن در سه سال رسانده است. به عبارتی دیگر میزان رشد سه ساله این شرکت برابر با 76 درصد است.

علاوه بر افزایش تولید محصولات تخت، فولاد مبارکه در همین بازه زمانی موفق شده است تا تحویل محصولات گرم را نیز از 2/2 میلیون تن به 4 میلیون تن افزایش دهد. محمود اکبری  روابط عمومی فولاد مبارکه ، به تحویل 5/2 میلیون تن محصول در پنج ماه اول سال جاری و رشد 74 درصدی نسبت به سال 94 اشاره کرد.

کاهش واردات محصولات فولادی

واردات محصولات فولادی تخت در طی سال های 94 تا 97 وارد کانال نزولی شده اند. در طی این سالها میزان واردات از 6.3 میلیون تن به کمتر از 1 میلیون تن رسیده است. میزان دقیق واردات محصولات فولادی تخت در سال 97 برابر 897 هزار تن رسیده است. از طرفی دیگر روند واردات محصولات گرم نیز با کاهش همراه بوده است. کاهش واردات محصولات گرم 2 درصد بیشتر از محصولات تخت است. واردات محصولات تخت با 76 درصد کاهش و محصولات گرم با 78 درصد کاهش همراه بوده است.

فولاد مبارکه برترین تولید کننده فولاد

شرکت فولاد مبارکه طبق گفته معاون فروش و بازاریابی این شرکت اعلام کرد:” این شرکت صنعتی بزرگ پارسال علاوه بر کسب این افتخار ،   رتبه 47 جهان را به خود اختصاص داده است.”

شرکت فولاد مبارکه در شرایط فعلی و با وجود تحریم ها توانسته است، نیاز خطوط خود را از خارج کشور تأمین کند. اما متاسفانه این شرکت در تامین مواد اولیه داخلی مانند کنسانتره و گندله با مشکلاتی همرا است. اگر مشکل تامین مواد اولیه برطرف نشود احتمال می­رود تولید کاهش یابد و متوقف شود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.